Az ügyészség tegnap különösen nagy kárt okozó hanyag kezelés megállapítását és az első fokon kiszabott 300 ezer forint pénzbüntetés súlyosbítását kérte, mondván: Várhegyi szolnoki polgármesterként több mint százmillió forintos hátrányt okozott a városnak a központban lévő telkek értékesítésével. Az ügyész szerint a volt polgármester - miként azt a nem jogerős ítélet is megállapította - mulasztást, illetve törvényszegést követett el akkor, amikor 1995-ben a telkek eladásáról szóló szerződéseket úgy írta alá, hogy azokat nem vetette össze a közgyűlés által elfogadott dokumentumokkal. Mikor az önkormányzat utóbb elállt a szerződésektől, az érintett cégek nagy értékű - jelenleg is folyamatban lévő - pereket indítottak az önkormányzat ellen. Várhegyi felelőssége azért is megállapítható - utalt rá az ügyész - mert csupán a 10 millió forintnál kisebb értékű ingatlanok esetében járhatott volna el a közgyűlés nélkül, egy személyben, ám a kérdéses telkek értéke külön-külön is átlépte az összeghatárt.
Várhegyi és jogi képviselője tagadták a bűncselekmény elkövetését, szerintük az expolgármester nem okozott vagyoni hátrányt az önkormányzatnak, hivatalból eljárva írta alá a jegyző és az apparátus által kidolgozott telekszerződéseket, azok tartalmát nem vizsgálta. A várost csak akkor érte kár, amikor utóbb - a közgyűlés döntése alapján - elállt a szerződés teljesítésétől.
D. P.
