A GVH tegnapi határozata szerint jogsértő volt a sárvári Taravis Kft. reklámszlogenje. A társaság baromfitermékeit 2001 novemberétől 2002 februárjáig „Sárvári ... a legjobb hazai” reklámszlogennel forgalmazta a gyártáshoz használt csomagolóanyagokon. A versenytanács ugyanakkor - tekintettel a kifogásolt magatartás csekély piaci súlyára és arra, hogy a cég a jogszerűtlen felsőfokú jelzőhasználatot maga is elismerte és a feliratot még az eljárás megindulása előtt „Sárvári ... legjobb a hazai” változatra módosította - nem szabott ki bírságot. A GVH arra is rámutatott, hogy a kifogásolt reklámfelirat következtében nem volt megállapítható a piaci viszonyok torzulása, a versenytársak nem kerültek hátrányos helyzetbe, továbbá a sárvári eredetmegjelölés használata megilleti a társaságot.
(NAPI)
