BUX 138863.22 0,9 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hétfőn megkezdik a Citadella-terasz elbontását

2002. augusztus 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miközben a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) egyértelművé tette, hogy hétfőn megkezdi a Citadella-terasz elbontását, az építtető cég, a Citadella 4U Vagyonkezelő Kft. ügyvezetője szerint mindez végső soron a tűzijáték megrendezését is veszélyeztetheti. Veres István tegnapi sajtótájékoztatóján úgy látta, hogy a hivatal határozata jogsértő, mivel nincs jogerős bontási határozat, ezért minden törvényes eszközt igénybe vesznek a bontás megakadályozására, szükség esetén pedig akár a rendőrségtől is segítséget kérnek.
A KÖH hétfői fellépése veszélyt jelenthet az augusztus 20-án elmaradt tűzijáték megrendezésére is, mert a Citadella 4U biztosítja a terület áramellátását - tette hozzá Veres. Lapunk információi szerint a KÖH is ragaszkodik azon álláspontjához, miszerint a Citadella-terasz törvénytelenül, engedély nélkül épült, ezért elkerülhetetlen az eredeti állapot helyreállítása. A Kincstári Vagyoni Igazgatóság korábban bírósághoz fordult a terület helyreállításának ügyében, ezenkívül feljelentést tett a Budapesti Rendőr-főkapitányságon ismeretlen tettes ellen természetkárosítás, valamint különösen nagy kárt okozó rongálás bűntette miatt.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet