BUX 138469.76 0,61 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Adidas szerint alaptalanok a plágiumvádak

2002. augusztus 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lapunkhoz eljuttatott dokumentum szerint az Adidas International BV-t plágiummal vádoló magyar feltaláló, Oroszi László és a sportszergyártó cég technológiai igazgatója 1998-ban megbeszélést folytattak a Tisza Műgumi Kft. martfűi üzemében, ahol be is mutatták Oroszi úgynevezett irányítósávos cipőjét. Mindezt az Adidas illetékese ismerte el a kérdéses okiratban, ám azt is hozzátette, hogy a Predator kifejlesztését már korábban megkezdte a cég, ráadásul a kapcsolatfelvétel után sem használták fel az ötletét önként bemutató feltaláló eredményeit. Oroszi lapunknak elmondta: változatlanul állítja, hogy az Adidas jogtalanul használja fel az általa elért eredményeket a 2000-ben piacra dobott Predator Precision, illetve az idén megjelent Predator Mania fantázianevű cipőjén. Oroszi szerint az irányítósávos cipő feletti védjegyoltalommal ő rendelkezik, az Európai Szabadalmi Hivatal az oltalmat 2002. április 11-i keltezéssel adta meg, visszamenőleges hatállyal a magyarországi bejelentés 1996. október 14-i időpontjától. A feltaláló a peren kívüli megegyezés kudarca esetén hajlandó megindítani a kártérítési eljárást. Az Adidas Budapest marketingigazgatója, Császári Attila nem kívánta kommentálni az eseményeket, elmondása szerint az üggyel az amszterdami központ foglalkozik.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet