Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatósága gyanúsítottként hallgatta ki pénteken Szabó László Zsoltot, a Magyar Televízió (MTV) volt elnökét. Szabót a rendőrség társadalombiztosítási, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulék-fizetési kötelezettségének megsértésével gyanúsítja, a volt elnök ez ellen panasszal élt. Jogi képviselője, Bánáti János ismertetése szerint Szabó elmondta: azért nem tudták a nehéz anyagi helyzetben lévő MTV befizetési kötelezettségét teljesíteni, mert ebben az esetben a műsorkészítést kellett volna leállítani.
D. P.
