BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A GVH nem marasztalta el az Elmkát

2002. július 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) tegnapi határozatában elutasította a Magyar Autóklub azon kérelmét, hogy mondja ki: az M1-es autópályát korábban üzemeltető, jelenleg végelszámolás alatt álló Első Magyar Koncessziós Autópálya Rt. (Elmka) a túl magas autópályadíjak alkalmazása során visszaélt gazdasági erőfölényével. A GVH szerint az autópálya díjának mértéke nem tekinthető a versenyjog szerinti visszaélésnek. E tekintetben nincs döntő jelentősége a díj mértékének. A GVH rámutatott: a visszaélés lehetősége azért sem állt fenn, mert a fogyasztók helyettesítő szolgáltatást tudtak igénybe venni, az M1-es autópálya kérdéses szakasza helyett az 1-es számú főutat használhatták.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet