BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új elnök a Legfelsőbb Bíróság élén

2002. július 1. hétfő, 13:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Országgyűlés kedden elsöprő többséggel választotta meg Lomnici Zoltánt hat évre a Legfelsőbb Bíróság elnöki tisztére. A döntés azt is jelenti, hogy az új főbíró az Országos Igazságszolgáltatási Tanács elnöke is lett. Lomnici 1954-ben született Budapesten, jogi tanulmányai befejezése után 1979-ben fogalmazóként lépett szolgálatba a Pesti Központi Kerületi Bíróságon, 1982 márciusától bíró. 1990-ben csoportvezető-helyettessé, 1991 májusában legfelsőbb bírósági bíróvá nevezték ki, a Közigazgatási Kollégiumban kapott beosztást. 1993 óta a Magyar Közigazgatási Bírák Egyesületének elnöke, 1998 februárjától a Legfelsőbb Bíróság főtitkára. Mintegy húsz könyv szakmai szerzője, társszerzője, szerkesztője szakmai folyóiratoknak (Közigazgatási-Gazdasági Döntvénytár, Adó, vám és illeték, Bírósági Határozatok). Tagja a Magyar Jogász Szövetség tudományos bizottságának, az Európai Jogakadémia alelnöke.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet