A hatvan százalékban tulajdonos MFB és húszszázalékos üzletrésszel rendelkező Magyar Posta kezdeményezésére június 27-i hatállyal, közös megegyezéssel távozik ügyvezető igazgatói tisztségéből Csintalan Sándor volt szocialista országgyűlési képviselő, s megválik posztjától Gyöngyösiné Szabó Ágnes ügyvezető is. A rendkívüli taggyűlés Csintalan kezdeményezésére elfogadta azt a javaslatot, hogy a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal világítsa át a Defend üzleti tevékenységét. Az MFB szóvivője, László Boglár azt is közölte a nyilvánossággal, hogy a volt szocialista politikus továbbra is 20 százalékban tulajdonosa a Defendnek. Csintalant szerettük volna megkérdezni jövőbeli terveiről, lapzártáig azonban nem sikerült elérnünk.
Az MFB szóvivője közölte: az új ügyvezető igazgatók közül Mári Imre jogász végzettségű, korábban a Kozma utcai Budapesti Fegyház és Börtön parancsnoka volt, a közelmúltban egy vagyonvédelmi cég vezetőjeként tevékenykedett. A másik ügyvezető, Ruska Zsolt korábban multinacionális cégek biztonsági szakembereként működött és rendelkezik belügyminisztériumi és nemzetbiztonsági hivatali tapasztalattal is. A Népszabadság értesülése szerint az MFB esetleg eladná a neki több milliárd forinttal tartozó Defendet, ám erre vonatkozóan a fejlesztési bank szóvivője nem közölt tegnap semmi konkrétumot.
D. P.
