BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csintalan távozik a Defendtől

A Defend tegnapi rendkívüli taggyűlésén az MFB és a Magyar Posta kezdeményezésére született döntés értelmében Csintalan Sándor, a Defend Kft. ügyvezető igazgatója június 27-i hatállyal, közös megegyezéssel távozik posztjáról. Megválik posztjától a másik ügyvezető, Gyöngyösiné Szabó Ágnes is, a társaság új vezetői Mári Imre és Ruska Zsolt lettek.

2002. június 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hatvan százalékban tulajdonos MFB és húszszázalékos üzletrésszel rendelkező Magyar Posta kezdeményezésére június 27-i hatállyal, közös megegyezéssel távozik ügyvezető igazgatói tisztségéből Csintalan Sándor volt szocialista országgyűlési képviselő, s megválik posztjától Gyöngyösiné Szabó Ágnes ügyvezető is. A rendkívüli taggyűlés Csintalan kezdeményezésére elfogadta azt a javaslatot, hogy a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal világítsa át a Defend üzleti tevékenységét. Az MFB szóvivője, László Boglár azt is közölte a nyilvánossággal, hogy a volt szocialista politikus továbbra is 20 százalékban tulajdonosa a Defendnek. Csintalant szerettük volna megkérdezni jövőbeli terveiről, lapzártáig azonban nem sikerült elérnünk.
Az MFB szóvivője közölte: az új ügyvezető igazgatók közül Mári Imre jogász végzettségű, korábban a Kozma utcai Budapesti Fegyház és Börtön parancsnoka volt, a közelmúltban egy vagyonvédelmi cég vezetőjeként tevékenykedett. A másik ügyvezető, Ruska Zsolt korábban multinacionális cégek biztonsági szakembereként működött és rendelkezik belügyminisztériumi és nemzetbiztonsági hivatali tapasztalattal is. A Népszabadság értesülése szerint az MFB esetleg eladná a neki több milliárd forinttal tartozó Defendet, ám erre vonatkozóan a fejlesztési bank szóvivője nem közölt tegnap semmi konkrétumot.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet