A Hammerstein Bt. 4500 négyzetméteres logisztikai központot épített Móron - tudta meg a NAPI Gazdaság. A helyi ipari parkban 1994 óta üzemet működtető, jelenleg több mint ezer dolgozót foglalkoztató autóipari beszállító új raktárbázisát egy meglévő szerelőcsarnokból több mint 50 millió forintos költséggel alakították ki. A solingeni székhelyű Hammerstein-cégcsoport ezentúl móri logisztikai központjából szolgálja ki dél-afrikai és észak-amerikai gyárait. (Mórról hetente mintegy 550 tonnányi terméket indítanak útnak különböző célpontok felé.) A magyarországi cégnél megerősítették, hogy az új raktárbázis létrehozása a komplex logisztikai programnak csak az első lépése. További jelentős beruházások megvalósítását tervezik. Ezzel együtt Solingenben végleges döntés született arról, hogy a Hammerstein még az idén céget alapít és új gyártóbázist épít Romániában (NAPI Gazdaság, 2002. március 14., 1-6. oldal). Lapunk információi szerint a raktárbázisnak döntő szerepe lesz az új kelet-európai üzem kiszolgálásában is. Ezzel együtt a magyarországi céget fokozatosan a logisztikai tevékenység irányába fejlesztik. A Hammersteinnél ugyanakkor továbbra is határozottan cáfolják, hogy mindez idővel a móri gyártóbázis visszafejlesztését, sőt bezárását jelenti. Azt viszont Wolfgang Klauss, a Hammerstein Bt. ügyvezetője már korábbi nyilatkozataiban is megerősítette, hogy az egyszerűbb munkafolyamatok Mórról az új romániai üzembe kerülnek, míg a nagyobb szaktudást igénylők Magyarországon maradnak. A móri üzemében tavaly 2,5 millió autóülés-részegységet gyártó cégcsoport többek között beszállítója a BMW-nek, az Audinak és a Mercedesnek is.
K. Zs.
