BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis kiszáll az Eurowebből a KPN?

2002. április 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A holland Royal KPN NV tegnap bejelentette, hogy fontolóra veszi az Euroweb internetszolgáltató 52,8 százalékos részvénypakettjének eladását, miután az Euroweb volt vezérigazgatója, Peter Klenner 7,4 millió dolláros vételi ajánlatot tett. Az ügylet esetleges létrejötte lényeges módosulást jelentene a KPN kelet-európai üzleti stratégiájában, hiszen februárban - egy későbbi értékesítésre készülve - még az Euroweb kisebbségi részvényeseit kívánták kivásárolni. A KPN első ajánlatát 20 százalékkal, részvényenként 2,70 dollárra növelte, míg a magyar piacon több IT-cégben is érdekelt Klenner kezében lévő M&A Capital részvényenként 3,0 euróra emelte ajánlatát. A 15,9 milliárd euró nettó adóssággal küszködő KPN többek között a PanTel Rt. 75 százalékának is tulajdonosa, amelyet eddig az Eurowebbel és az Everest Acquisitions érdekeltségekkel való összevonást követően kívánt értékesíteni.
(NAPI)

Sebő Gábor
Sebő Gábor

Ez is érdekelhet