Lapunk információi szerint az Alstom Power Hungária Rt. - a Láng Gépgyár jogutódja - ebben az évben mintegy 40 százalékkal, 7,1 milliárd forintra kívánja növelni árbevételét. Magyarország piacvezető erőműszerviz-vállalkozása várhatóan az idén modernizálja Váci úti gyárát, ennek költsége meghaladja az 550 millió forintot - közölte lapunkkal Wolff Vilmos vezérigazgató-helyettes. Ezzel a beruházással a térség legnagyobb portálmarója - amely gépen gőz- és gázturbina-komponenseket gyártanak, illetve javítanak - 2003 májusára nemcsak sík felületek nagy pontosságú megmunkálására lesz alkalmas, hanem mint egy CNC-vezérlésű, többfunkciós megmunkáló központ áll majd üzembe. Az Alstom a közelmúltban nyerte el a Mátrai Erőmű valamennyi 200 MW-os turbógépcsoportjának teljesítmény- és élettartamnövelő, EU-konform környezetvédelmi átalakítását (retrofitját). A cég jövőre kíván pályázni az AES-Tisza II. erőmű gépházi és tápházi berendezéseinek felújítására is, ezenkívül a Dunamenti Erőmű gépegységeinek élettartam-növelését is el kívánja végezni (NAPI Gazdaság, 2001. május 18., 7. oldal). A cég a most épülő kazincbarcikai és tiszaújvárosi fűtőművek egyik legfontosabb technológiai beszállítója. (A társaság az épülő fűtőművekhez Magyarország eddigi legnagyobb méretű forró vizes ipari kazánjait gyártja.) A vezérigazgató-helyettes elmondása szerint a társaság 2002-es rendelésállománya februárban már meghaladta a múlt évi 5,2 milliárd forintos árbevételt, ezen belül a szervizmunkák összege csaknem 2 milliárd forint, amihez még az ez évi teljesítésekkel több mint egymilliárd forint árbevétel jöhet.
Bakonyi Attila
