A német Nordenia International AG negyedével növelte magyarországi leányvállalatának meglévő kapacitását. A félmilliárd forint értékű, évi háromezer tonna többletteljesítményt hozó szadai beruházás tegnapi ünnepélyes átadásán elhangzott, hogy a műanyag csomagolóanyagokat gyártó Nordenia Hungary Kft. a jövőben a magyar piacon vezető szerephez kíván jutni és növelné exportját is. A beruházás a következő öt évben 3,2 milliárd forint árbevétel-növekményt hoz, amelyből 2,6 milliárd a kivitel bővítésére jut. Jelenleg 270 embernek ad munkát a Nordenia Kft., a tegnap átadott beruházásnak köszönhetően várhatóan hamarosan nő a létszám.
Az 1993-ban egymillió forint jegyzett tőkével létrehozott, ma 5,42 milliárd forint törzstőkéjű társaság tulajdonosai 1994-ben indították be a Pest megyei Szadán épített, évi 12 tonna kapacitású műanyag csomagolóanyag előállítására képes üzemüket. A cég tavalyi forgalmának értéke 8,3 milliárd forint volt, amelynek 70 százalékát az export adta. Nagyobb mennyiséget Lengyelországba, Oroszországba, az európai uniós térségbe és a Közel-Keletre szállítanak. A termékek fő felhasználói az élelmiszer- és a higiéniai ipar, az állati eledelek és a mosószerek gyártói. A legmodernebb technológiát alkalmazó zöldmezős beruházáshoz nem kért állami támogatást a német tulajdonos. A mostani 500 millió forint értékű bővítéshez viszont igen, és 80 milliós vissza nem térítendő támogatást kapott is a Gazdasági Minisztériumtól. A támogatást egy Windmöllet & Hölscher márkájú, a legújabb technológiát képviselő fóliagyártósor beszerzésére fordították.
(NAPI)
