Eladják a Ster Century Europe magyarországi, cseh és szlovák mozihálózatát 18,5 millió dollárért. Az eladósodott társaságnak még így is marad 30 millió dollár tartozása a Standard Banknál - áll a dél-afrikai médiaüzemeltető tulajdonos, a Primedia Ltd. Reutershoz eljuttatott közleményében. A társaság vezérigazgatója szerint az európai kontinensen üzemeltetett további öt - brit és görög - mozihálózat elegendő lesz a túléléshez. A Ster Century Magyarországon a budapesti WestEnd és Campona bevásárlóközpontban üzemeltet nagy multiplex mozikat. Itteni beruházásainak értéke 8,5 millió dollár volt. A Ster Century kivonulásával egy időben az amerikai UCI szombaton a MOM Park bevásárlóközpontban nyitja meg első multiplex moziját a régióban (lásd cikkünket a 6. oldalon).
(NAPI)
