BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivonul a Ster Century

2002. február 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eladják a Ster Century Europe magyarországi, cseh és szlovák mozihálózatát 18,5 millió dollárért. Az eladósodott társaságnak még így is marad 30 millió dollár tartozása a Standard Banknál - áll a dél-afrikai médiaüzemeltető tulajdonos, a Primedia Ltd. Reutershoz eljuttatott közleményében. A társaság vezérigazgatója szerint az európai kontinensen üzemeltetett további öt - brit és görög - mozihálózat elegendő lesz a túléléshez. A Ster Century Magyarországon a budapesti WestEnd és Campona bevásárlóközpontban üzemeltet nagy multiplex mozikat. Itteni beruházásainak értéke 8,5 millió dollár volt. A Ster Century kivonulásával egy időben az amerikai UCI szombaton a MOM Park bevásárlóközpontban nyitja meg első multiplex moziját a régióban (lásd cikkünket a 6. oldalon).
(NAPI)

Regős Zsuzsa
Regős Zsuzsa

Ez is érdekelhet