A „Budapest Főpolgármesteri Hivatal Vállalkozásfejlesztési és Vagyonkezelési Osztály, Varga Péter és a városképvédelmi bizottság mindent megtett, hogy ezt a házat ne újíthassuk fel” - ezt a feliratot olvashatják azok, akik a József körút 2. alatti épület homlokzatára pillantanak ezen a héten. A feliratot a társasház lakói és a homlokzatot felújító Contact-System Kft. írta alá. A főleg kültéri hirdetésekkel foglalkozó cég az ingatlan homlokzatának felújítását irányította, a mostani feliratot pedig azért tette ki, mert szerintük ezeket az elképzeléseket eltűrni és nem támadni kell - mondta lapunknak Bischof László ügyvezető.
A felújításra szánt 30 millió forintot a beállványozott épületre kifüggesztett sörreklámból teremtették elő, amely miatt a fent említett hivatalok az elmúlt tíz hónapban többször megbírságolták a társasházat. Bischof szerint az ingatlan homlokzatának felújítására jogerős építési engedélyük volt, s mivel be kellett állványozni az épületet, ezért döntöttek úgy, hogy nem a megszokott egyszínű védőhálót használják, hanem hirdetési felületként hasznosítják azt. Bischof hangsúlyozta, hogy a felújítás sem a fővárosi, sem a helyi önkormányzatnak nem került pénzébe, sőt a lakóknak sem kellett beszállnia a beruházásba. A társaság egyébként már keresi a helyet a következő hasonló beruházáshoz - tette hozzá az ügyvezető. (A hivatalok ellen tiltakozó felirat egy hétig lesz kinn és a jövő héten kíván sajtótájékoztatót tartani a cég az ügyben.)
A városkép-tervezési és városképvédelmi keretszabályozás szerint épület homlokzatára óriásplakát nem helyezhető el - mondta lapunknak Endrédy István, a városképvédelmi bizottság elnöke. Így a szabályzatnak megfelelően jártak el, amikor felszólították a társasházat a sörreklám lebontására, ám ennek nem tettek eleget az érintettek. Ezek után a bizottság bírságot szabott ki, melyet nem egyenlítettek ki, így Endrédy elmondása szerint az ügyet átadták a bíróságnak. A mostani felirat miatt két hét múlva ül majd össze a bizottság, ahol valószínűleg arról döntenek, hogy felszólítják a társasházat az új plakát levételére. Információink szerint a jelenleg külföldön tartózkodó Varga Péter az ügyben nem kíván bírósághoz fordulni, az MTI-nek nyilatkozva elmondta, hogy a jogosulatlan közterület-használat miatt kiszabott bírság ma már ötmillió forint.
B. A.
