Négymilliárd forintos beruházással új szénmezőt nyitott Pusztavám határában az oroszlányi székhelyű Vértesi Erőmű (Vért) Rt. A 14 millió tonna szénvagyonú mező megnyitására a kimerült bokodi bányák helyett van szükség. 2004-től kizárólag ez a szénmező szolgálja ki - a tervek szerint mintegy másfél évtizedig - az erőművet. Az új bányát a már meglévő bányatérségek felől, úgynevezett mezőkapcsolással nyitották meg. A pusztavámi bányából alapvetően energetikai célú alapanyag kitermelését tervezi a Vért Rt., hiszen az oroszlányi térségben szénkereskedelemmel már nem foglalkoznak, sőt a szénosztályozó részlegüket sem működtetik már. Az új pusztavámi (kőhalmi) bánya ad majd munkát a bezárásra ítélt mányi aknaüzem dolgozóinak is.
K. Zs.
