A hét végén a rendőrség őrizetbe vett két férfit, kenőpénz adásának, illetve elfogadásának gyanújával, az M7-es autópálya felújításával összefüggő munkáért. Az ORFK illetékese tegnap az MTI-nek elmondta, hogy a Magyar Autópálya-építő Konzorcium szombati feljelentése alapján indított büntetőeljárás során az autópálya-építéssel összefüggésben működő két alvállalkozó társaság felelős vezetőjét vették őrizetbe. A rendelkezésre álló adatok alapján T. Csaba alaposan gyanúsítható azzal, hogy megbízások reményében 8 millió forint kenőpénzt adott át P. Csabának. A nyomozóhatóság kezdeményezte a Fővárosi Ügyészségnél a cégvezetők előzetes letartóztatását. A Vegyépszer Rt. és a Betonút Rt. által alkotott Magyar Autópálya-építő Konzorcium szombaton közleményben tájékoztatta az MTI-t arról, hogy az M7-es autópálya felújítása kapcsán áprilisban az egyik szakaszon súlyosan kifogásolható, hibás munkavégzést észlelt. A vonatkozó alvállalkozói szerződést felbontották és más vállalkozó végezte el - határidőre és megfelelő minőségben - az adott munkát. Az MTI más forrásból származó értesülései szerint a KÖRÉP Kft.-vel bontották fel idén áprilisban a szerződést, mert nem jelentette be a további alvállalkozókat, akiket megbízott a csatornatisztítási munka elvégzésével.
