BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországi leányvállalatot alapított a német Alup Kompressoren

Leányvállalatot alapított Magyarországon a kompresszorok gyártásával foglalkozó német Alup Kompressoren GmbH. Az új társaságot az Alup hosszú távon regionális központnak szánja, ezért első lépésben valószínűleg egy nagyobb raktárbázist is épít.

2001. július 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A sűrítettlevegő-ellátó rendszerek értékesítésével foglalkozó Optimus Plus Szolgáltató és Kereskedelmi Kft. közös céget alapított az Alup Kompressoren GmbH-val, hogy a német vállalat termékeit Magyarországon nagyobb választékban és több helyen tudják értékesíteni. A 30 millió forint törzstőkével létrehozott, egri székhelyű Alup Magyarország Sűrítettlevegő Technika (AMS) Kft.-ben 25 százalékos részesedése van az Optimusnak, a fennmaradó 75 százalék az Alup Kompressoren tulajdona. Czékmány György, az AMS ügyvezető igazgatója lapunknak elmondta: az új társaságot elsősorban azért alapították, hogy az Alup berendezéseit és az azokhoz kapcsolódó szolgáltatásokat minél szélesebb körben el tudják terjeszteni Magyarországon. Ennek érdekében új járműveket vásároltak, valamint hozzákezdtek az értékesítési hálózat bővítéséhez.
Az AMS ezentúl - az Optimus korábbi hasonló tevékenységét átvéve - a nagy- és kisméretű kompresszorok telepítését, alkatrészekkel való ellátását, valamint szervizelését végzi. Ehhez a szintén németországi Sauer & Sohn Maschinenbau GmbH (amely korábban 50 százalékos tulajdonosa volt az Alupnak) és az osztrák Agre Kompressoren GmbH (amelynek jelenleg többségi tulajdonosa az Alup) berendezéseit is importálják. Az eladások felfutásával azonban elképzelhető, hogy a későbbiekben nemcsak a magyar piacra szállítanak, hanem a szomszédos országokéra is. Első lépésként egy nagyobb raktárbázis épülhet Magyarországon - tette hozzá az ügyvezető.
Az összesen 3,5-4 milliárd forint forgalmú magyar piacon az AMS idén 600 milliós árbevétellel számol, jövőre ez jó esetben megduplázódhat. Az ügyvezető - aki ezt megelőzően az Optimus társtulajdonosa és ügyvezető igazgatója is volt - a forgalombővülésre vonatkozó előrejelzést arra alapozza, hogy az Optimus az elmúlt öt évben a keresletnövekedés hatására a kezdethez képest tavaly már hétszeres bevételre, 300 millió forintra tett szert.
B. G.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet