BUX 138441.23 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre nincs pénze új üzemre a Pápai Húsnak

Központi támogatás nélkül egy több milliárd forintos beruházást nem tud megvalósítani a Pápai Hús Rt., ezért egyelőre nem kezdődik el az új üzem építése a helyi ipari parkban - tudta meg a NAPI Gazdaság. A tavaly több mint 19 milliárd forint nettó árbevétel mellett 645 millió forint adózás utáni nyereséget elérő húsipari cég több mint negyedmilliárd forintot fizet ki osztalékként részvényeseinek, ám az idén létszámleépítésre kényszerül.

2001. június 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár a Pápai Hús tavaly az árakban is érvényesíteni tudta növekvő költségeit, központi támogatás nélkül, kizárólag saját forrásból továbbra sem tud megvalósítani egy több milliárd forint értékű beruházást. Ezért a társaság egyelőre nem kezdi el a tervek szerint mintegy 10 milliárd forintba kerülő új üzemének építését a helyi ipari parkban - mondta lapunknak a cég közgyűlését követően Móczár István elnök-vezérigazgató. A többhektáros területet ugyan már korábban megvették s a terület-előkészítés is elkezdődött, ám egy ekkora beruházást ebben az ágazatban támogatás nélkül nem lehet megvalósítani. A nagyobb cégek nem tudnak hozzáférni a Széchenyi terv forrásaihoz, ezért egy olyan felzárkóztatási programra lenne szükség, amelyet az EU-hoz csatlakozó más országokban már sikerrel alkalmaztak - tette hozzá Móczár.
A tavaly több mint 326 ezer sertést és közel 5 ezer szarvasmarhát feldolgozó Pápai Hús 2000-ben exportját 13,5 százalékkal, belföldi értékesítését 2,1 százalékkal növelte. A cégnél feldolgozott sertések 34 százalékát saját tulajdonú, illetve a kombinát érdekeltségi körébe tartozó telepek termelik meg. A társaság tavaly összesen 447 millió forintot költött fejlesztésre. Korszerűsítették a járműparkot, a csomagolástechnikát, illetve hozzáfogtak saját mintabolthálózatuk kiépítéséhez.
A Pápai Hús tavaly 19,345 milliárd forint nettó árbevételt ért el, ami 15 százalékkal haladja meg az 1999. évit. Az adózás utáni nyereség 645 millió forint volt. A cég mérlegfőösszege a korábbi évhez képest 13,8 százalékkal, 6,5 milliárd forintra nőtt. A közgyűlés 254,1 millió forint osztalék kifizetéséről döntött. A társaság idei üzleti tervében 21,2 milliárd forint nettó árbevétel és 700 millió forint körüli adózás előtti nyereség elérése szerepel. Fejlesztésre várhatóan 300 millió forint jut. A jelenleg 1500 dolgozót foglalkoztató cégnél idén elkerülhetetlennek látszik száz fő elbocsátása - tette hozzá az elnök-vezérigazgató.
Körtési Zsolt

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet