Kocsis Imre Antal, Szekszárd polgármestere bejelentette, a testület rendkívüli ülésén úgy döntöttek, hogy a korábbi tervekkel ellentétben egyelőre nem írják alá a Héliosz Hulladékgazdálkodási Kft. új társasági szerződését.
A helyhatóság már korábban határozott arról, hogy a tulajdonában lévő Héliosz Kft.-ből két önálló céget alakít. Ezek közül az egyik vagyonkezeléssel, a másik kizárólag hulladékgazdálkodással foglalkozik majd.
A Héliosz Hulladékgazdálkodási Kft. tőkeemeléses privatizációjára pályázatot írtak ki. A nyertes a francia Vivendi magyarországi társasága, a Monyx Kft. lett, amely azt vállalta, hogy 150 millió forintos tőkeemeléssel 49 százalékos tulajdonrészt szerez a Héliosz Hulladékgazdálkodási Kft.-ben, s fokozatosan fejleszti azt.
A polgármester szerint a két fél továbbra is megegyezésre törekszik, ám eddig nem sikerült tisztázni a szerződés valamennyi feltételét. A korábbi elképzelések szerint az úgynevezett szolgáltatási szerződést - amelyet a felek 20 évre kívánnák megkötni - például 2002 végéig kellene aláírni, de a Vivendit képviselő Monyx Kft. - az időközben felmerült új szempontok miatt - most ahhoz ragaszkodik, hogy ezt is a társasági szerződéssel egy időben kössék meg.
A helyhatóság viszont a társasághoz apportként került értékes ingatlanok megfelelő hasznosítására szeretne garanciát kapni. Mindkét fél egyetért abban, hogy az egész szerződéscsomagnak meg kell felelnie az új hulladékgazdálkodási törvény előírásainak is.
K. Zs.
