Újabb 150 millió forintos fejlesztési programba kezdett a Videoton Holding Rt. tulajdonában lévő, székesfehérvári székhelyű Videoton Autóelektronika Kft. Új, úgynevezett SMD felületszerelő gyártósort vásárolnak, amely jelentős kapacitásbővítést tesz lehetővé - áll a cég közleményében. A jelenleg már ezer dolgozót foglalkoztató, többek között gépkocsiban használatos funkcióvezérlő áramköröket gyártó társaság az új beruházás révén 50 százalékos bevételnövekedésre számít. A Videoton Holding Rt. által hét évvel ezelőtt alapított társaság elmúlt évi nettó árbevétele már 5 milliárd forint volt. A cég immár háromnegyedrészt saját fejlesztésű termékeket gyárt.
K. Zs.
