Dolgozói részvényeket vásárol vissza a székesfehérvári székhelyű Alba Volán - közölte a társaság közgyűlését követően Tóth István. A vezérigazgató elmondta, az értékpapírokat névértéken elsősorban azoktól a korábbi munkavállalóktól kívánják megvenni, akik már nem dolgoznak a cégnél. (A 777 millió forint jegyzett és 2 milliárd forint saját tőkéjű társaság 90 százalékos tulajdonrésze az ÁPV Rt.-é, 10 százaléka a dolgozóké.)
A hazai Volán-cégek közül az egyik legkorszerűbb járműállománnyal rendelkező, mintegy 1500 dolgozót foglalkoztató Alba Volán a múlt évet 6,5 milliárd forint nettó árbevétel mellett a tervezettnél jóval nagyobb, 30,8 millió forint adózás előtti nyereséggel zárta. (A tavalyi nyereségterv mindössze 3-5 millió volt.) A 344 autóbuszt üzemeltető Alba Volán 1999-ben 5,9 milliárd forint nettó árbevételt ért el, és adózás előtti eredménye 10-ről 87 millióra nőtt.
A vezérigazgató szerint a tavalyi eredményekben döntő része van annak, hogy 24 új, korszerű járművet tudtak vásárolni, amire több mint tíz éve nem volt példa. 2000-ben eredetileg csak 14 új busz vásárlásával számoltak. Ez tette lehetővé, hogy növeljék gazdaságos munkásszállító járataik számát.
Idén viszont úgy tűnik, a korábbi évhez képest szűkülnek fejlesztési forrásaik - közölte Tóth. Az ez évi üzleti terv 15-16 új jármű üzembe állításával számol, s fejlesztésre összesen 800 millió forint jut. Ebből 80-100 milliót fordítanak egy integrált számítógépes vállalatirányítási rendszer telepítésére. Az Alba Volán idén 30 millió forint körüli adózás előtti nyereség mellett 7 milliárd forint nettó árbevétellel kalkulál.
K. Zs.
