BUX 138441.23 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romániába telepíti a Henkel barcsi termelése egy részét

A közelmúltban elkészült romániai gyárba telepítik át a Henkel Magyarország (HM) Kft. barcsi üzeméből a termelés egy részét - tudta meg a NAPI Gazdaság. A Henkel tisztítószereit azonban ezentúl is Magyarországról szállítják a szomszédos országba.

2001. május 9. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lapunk információja szerint a Henkel-csoport új romániai üzemébe telepítik át a Henkel Magyarország barcsi gyárából a termelés egy kisebb szeletét. Ezzel párhuzamosan 10 százalék körüli létszámleépítés is történt a Dráva-parti üzemben. Értesülésünket megerősítették a HM-nél is, ahol elmondták, hogy a romániai gyár létrehozását régóta tervezte a Henkel, hiszen az építési kemikáliák - amelyeket eddig Barcsról kellett a cégcsoportnak a szomszédos országba vinnie - szállítása aránytalanul sokba kerül. A barcsi gyárnak addig kellett a román piacot ellátnia, míg az ottani üzem fel nem épült. A Henkel egyébként nem tervez további leépítést Barcson, mivel a most kiesett piac a gyár kapacitásának csupán elenyésző hányadát kötötte le.
A HM-nél elmondták továbbá, hogy a mosóporokat és a folyékony tisztítószereket a jövőben is Magyarországról, a szolnoki és a körösladányi üzemekből exportálják Romániába. A Henkel az elmúlt három évben egyébként több mint 200 millió forintot költött a barcsi üzem korszerűsítésére és fejlesztésére. Az idén februárban adták át a mintegy 100 millió forintból felépített porkeverékgyártó üzemrészt.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet