BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Előkerültek a Csók-képek

2001. május 6. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ügyben nyomozást folytató Tolna megyei rendőrök egy orgazdánál megtalálták a dunaszentgyörgyi kúriából február 18-án ellopott Csók István festmények egy részét (NAPI Gazdaság, 2001. február 26., 14. oldal). A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányságtól kapott információk szerint a nagy erőkkel megindított nyomozás néhány nappal ezelőtt vezetett eredményre: több gyanúsítottat már őrizetbe is vették. A dunaszentgyörgyi Csók-kúriát február 18-án éjjel rabolták ki. (A ház jelenleg Csók Sándor nyugalmazott főorvos tulajdonában van.)
A betörők egyébként gondosan kiválogatták a legértékesebb védett festményeket, majd - kevésbé gondosan - távoztak a lakatlan épületből. A nyomozás érdekeire hivatkozva a rendőrség további részleteket ugyan nem árult el, ám nagy valószínűség szerint az a - ház előtti árokban talált - csillár segítette a nyomozást, amelyről már az elkövetés napján kiderült, hogy nem a kúriából, hanem egy másik betörésből származik. Rendőrségi források szerint jó esély van arra is, hogy az ellopott műtárgyak jelentős része záros határidőn belül előkerül.
(NAPI)

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet