Az ügyben nyomozást folytató Tolna megyei rendőrök egy orgazdánál megtalálták a dunaszentgyörgyi kúriából február 18-án ellopott Csók István festmények egy részét (NAPI Gazdaság, 2001. február 26., 14. oldal). A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányságtól kapott információk szerint a nagy erőkkel megindított nyomozás néhány nappal ezelőtt vezetett eredményre: több gyanúsítottat már őrizetbe is vették. A dunaszentgyörgyi Csók-kúriát február 18-án éjjel rabolták ki. (A ház jelenleg Csók Sándor nyugalmazott főorvos tulajdonában van.)
A betörők egyébként gondosan kiválogatták a legértékesebb védett festményeket, majd - kevésbé gondosan - távoztak a lakatlan épületből. A nyomozás érdekeire hivatkozva a rendőrség további részleteket ugyan nem árult el, ám nagy valószínűség szerint az a - ház előtti árokban talált - csillár segítette a nyomozást, amelyről már az elkövetés napján kiderült, hogy nem a kúriából, hanem egy másik betörésből származik. Rendőrségi források szerint jó esély van arra is, hogy az ellopott műtárgyak jelentős része záros határidőn belül előkerül.
(NAPI)
