Az előzetes számítások szerint az év végéig 270-300 millió forint többletköltséget okoz a gáz árának emelése a Dunaferr Rt. vállalatainál - tudta meg az MTI Hirczi József gazdasági vezérigazgató-helyettestől. A drágulás jövőre várhatóan havonta 135-140 millió forinttal, éves szinten mintegy 2 milliárd forinttal növeli meg a cégcsoport kiadásait. Az évi 300 milliárd forintos forgalmat lebonyolító társaságot súlyosan érinti a döntés, mert a nemzetközi piacokon nem tudja beépíteni az árakba a megnövekedett kiadásokat. A következő hetekben pontos számítások alapján próbálnak megoldást találni arra, miként tudják a gázt alternatív energiahordozóval kiváltani - mondta Hirczi.
