Akciókat indítanak a bankok a kamatadó miatt, a 20 százalékos terhet ugyanis csak azon megtakarítások után kell megfizetni, amelyeket szeptember 1. után helyeznek el a pénzintézeteknél - írja a Népszabadság. Az OTP hétfőn jelzáloglevelet bocsátott ki, amelynek jegyzése augusztus 31-ig tart. A papírok 6-7 százalékos hozamát adómentesen lehet majd felvenni. Az Erste Bank speciális betéti konstrukciót és különleges befektetési alapokat kínál augusztusban. Az MKB szolgáltatásait és már meglévő termékeit, a K and H három alapját és biztosítójának konstrukcióit ajánlja. A legjobb adókerülő termék a biztosítás: a tíz évnél hosszabb életbiztosítás és a három évnél nagyobb lejáratú nyugdíjbiztosítás hozama adómentes marad, ha a megtakarítást nem veszik fel a futamidő vége előtt. A Népszabadságból az is kiderül, hogy a bankok előtt még számos részlet ismeretlen a kamatadóval kapcsolatban. Az már kiderült, hogy az adót az ügyfél által kapott kamatból kell levonni, ám a bevallással kapcsolatos minisztériumi rendelet még nem jelent meg. A késedelem azért is külön fejtörést okoz a pénzintézeteknek, mert mindaddig nem tudják megkezdeni az informatikai fejlesztéseket, amíg nem tisztázódnak a részletek. (Nszab. 15. old.)
