BUX 139111.47 1,08 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szeptembertől 20 százalékos kamatadó

2006. július 4. kedd, 08:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kamatadó eddig is létezett, csak mértéke 0 százalék volt, ami a kormány javaslatára szeptember elsejétől 20 százalékra emelkedik - közölte a PM. A tárca szerint az új szabályok nem csorbítják a hazai pénzintézeteknél elhelyezett betét titkosságát. Az adózás rendjéről szóló törvény szeptember 15-én hatályba lépő módosítása szerint a kamatjövedelemből levont adót és annak alapját a kifizető bruttó módon saját bevallásában vallja be. A kifizető levonja a kamatadót a magánszemélyektől, és ezt összesített módon, a magánszemélyek azonosítását lehetővé tevő bontás nélkül vallja be, így az egyes magánszemélyekhez kapcsolható kamatjövedelem nem szerepel a kifizető havi bevallásában. A hitelintézet a kamatfizetéskor levont adót fizeti majd be az adóhatóságnak. (NSZ 5. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet