Változtatott a kormány a kamattámogatások után fizetendő járadék szabályain. A Világgazdaság értesülései szerint a 20 százalékra tervezett elvonás mértéke 5 százalékra csökken, szélesebb lesz viszont az elvonás alapja: nem a költségvetési kamattámogatás, hanem az állami támogatással és kiegyenlítéssel közvetlenül vagy közvetetten érintett hitelállomány alapján, kamat és kamatjellegű bevétel címén befolyt összeg alapján állapítják majd meg az adót. A kormány 20 milliárd forintos bevételt vár ebből az adónemből. A Magyar Bankszövetség továbbra is elfogadhatatlannak tartja a bankokat sújtó újabb adót, és kész emiatt az Alkotmánybírósághoz fordulni. (VG jún. 30., 1., 14. old., MN júl. 1., 12. old.)
