BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb „mi autónk” készül Esztergomban

2007. május 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

„Csobbanásra”, vagyis legújabb modellje, a Splash kisautó sikerére számítva várja a Suzuki Motor Corporation, hogy a japán márka tovább növelheti – elsősorban európai – piaci részesedését. A nagyközönség az új modellt – amely lényegében a Wagon R+-t váltja föl – először a szeptemberi frankfurti autószalonon tekintheti meg alaposabban, a világpremiert is ott tartják.
A Splash – amely angolul csobbanást jelent – vadonatúj koncepciót testesít meg: az igényes európai vásárlók elvárásainak megfelelően tágas, ugyanakkor kompakt benyomást tesz, formatervezése modern és aerodinamikus. A biztonsági berendezések megfelelnek a legmagasabb elvárásoknak: a Splasht hat légzsákkal és elektronikus menetstabilizátorral (ESP) szerelték fel.
A Swift alvázára épülő Splash háromféle motorral készül, és a gyártó közlése szerint a szén-dioxid-kibocsátása 140 g/kilométer alatt marad. Az új generációs, egy literes, 12 szelepes benzinmotor 65 lóerős, az 1,2 literes, 16 szelepes pedig 86 lóerős. A Fiat Group Automobiles S.p.A. licence alapján készülő dízelmotor 1,3 literes, 16 szelepes és 75 lóerős.
A tervek szerint évente 60 ezer Splash készül az esztergomi gyárban, az európai értékesítést a jövő év elején kezdik el.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet