Ebben az évben Ausztriában és Csehországban kezdik meg annak az önkiszolgáló rendszerű töltőállomás-hálózatnak a működtetését, amelyből – a kelet-közép-európai régióban – 2009-ig 45 EuroTruck-bázist alakítanak ki. Az újfajta szolgáltatás – amelynek számítógép-alapú, saját kártyás rendszerét is ki kellett fejleszteni – elsősorban a nagy szállítmányozó cégeknek kínál új, komplex tankolási lehetőséget. A csaknem 25 millió eurós fejlesztéssel megvalósított rendszer lényege, hogy az adott telephelyen felépített EuroTruck-állomásokon a fuvaros egy erre a célra kibocsátott üzemanyagkártya érvényesítése után tankolhatja meg járművét, az elszámolás pedig a cégek informatikai rendszerén keresztül történik.
Az OMV a közép-európai régión áthaladó autópálya-korridorok mentén tervezi kiépíteni EuroTruck-hálózatát, amelyet jelenleg csak a fuvarozó cégek használhatnak. Magyarországon jövőre egyelőre két EuroTruck-állomás megépítése szerepel a tervben: az egyik Budapesttől délre, a másik az M3-as autópálya mentén, közel az ukrán és román határszakaszhoz.
