BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Első negyedév: becsült autóeladási adatok

2007. március 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei első három hónapban – a tavalyi hasonló időszakhoz képest – várhatóan hat-hét százalékkal kevesebb új személyautó és terepjáró kelt el Magyarországon – mondta a NAPI Lendület megkeresésére Győző Gábor, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének elnöke, aki azonban hangsúlyozta: csupán becslésről van szó. Az elnök rendelkezésére álló adatok szerint idén az első negyedévben várhatóan 42-43 ezer új személyautó eladásával lehet számolni, szemben a tavalyi 44,9 ezerrel. Január mintegy 1,4 százalékos növekedést mutatott a múlt évihez képest, viszont a február jóval gyengébbre sikerült, a március közepéig rendelkezésre álló forgalomba helyezési adatok viszont növekedést mutatnak, de ennek mértéke nem éri el a tavalyi harmadik havi eladásokat. Győző hozzátette: ahhoz, hogy idén márciusban a tavalyival egyező mennyiségű új autó keljen el, meg kellene kétszerezni az első két heti mintegy hétezres értékesítést...
Az egyes kategóriák szerinti értékelés szerint továbbra is a kis- és a középkategóriás modellek adják a teljes vásárlás 85-90 százalékát, ám ezen belül a minikategória – a tavalyi tendenciát folytatva – jelentősebben visszaesett, az alsó és középkategóriás személyautók eladása viszont növekvő tendenciát mutat. A tavaly negyedévről negyedévre növekedést mutató prémium és luxuskategóriás autók száma az év három hónapjában is emelkedett, ám ennek mértéke egyelőre szerényebb, mint az elmúlt év hasonló időszakában.
Győző szerint – az első negyedévi forgalmat alapul véve – továbbra is érvényes az a várakozás, hogy idén – a tavalyi 187,8 ezer után – 150-170 ezer új autó eladásával lehet számolni.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet