BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alapfelszereltség lesz a menetstabilizáló

2007. március 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egyik legújabb jogszabály szerint legfeljebb öt év múlva az Egyesült Államokban kötelezően előírják, hogy az újonnan forgalomba hozott személyautók tartozéka legyen az elektronikus menetstabilizáló (angol rövidítéssel: ESP, DSC vagy VSA).
A menetstabilizáló rendszer az autóvezetők vezetéstechnikai hibáit képes korrigálni, amivel megelőzhetők vagy mérsékelhetők bizonyos típusú közlekedési balesetek.
A tengerentúli országban az amerikai közlekedésbiztonsági hivatal megbízásából készült felmérés szerint évente akár tízezer ember életét is megmentheti ez az eszköz, amelynek funkciója minden ilyet alkalmazó autómárkánál lényegében egyforma, csak az autógyártó saját fejlesztéseinek érzékeltetése miatt eltérő elnevezésű.
A felmérések szerint az elektronikus menetstabilizáló a személyautóknál a balesetek számát 30 százalékkal csökkentheti, a szabadidő-autóknál (SUV), illetve terepjáróknál pedig akár kétharmadára.
A rendelkezés szerint várhatóan 2009-től kell az öt tonnánál kisebb össztömegű új autókat elektronikus menetstabilizálóval ellátni. Az amerikai közlekedési minisztérium bejelentése szerint a türelmi idő 2011-ig tart, utána már minden autógyártó csak szériatartozékként beépített elektronikus menetstabilizálóval ellátott személyautót hozhat ott forgalomba.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet