lső alkalommal nyert dízelüzemű sportautó megbízhatósági világversenyt nemrégiben a tengerentúlon. A Shell V-Power Diesel üzemanyaggal hajtott Audi R10 TDI elsöprő győzelmet aratott Floridában, a 12 órás sebringi futamon.
A vezetők: Tom Kristensen, Allan McNish, Dindo Capello 349 kört tettek meg s a világ leggyorsabb benzinüzemű autóit maguk mögött hagyva nyerték meg a versenyt. A győztes autó jól rajtolt és meghökkentő köridőket futott. Míg a versenytársaknak 33 perc elteltével tankolniuk kellett, a dízeles Audi tovább folytatta a versenyt: 60 percet folyamatosan a pályán töltött, ami lehetővé tette, hogy remek köridőket érjen el. Gyorsasága mellett szokatlanul halk motorjával is magára vonta a floridai nézőközönség figyelmét a jármű: míg a többi autó majdnem megsüketítette a nézőket, addig az Audi R10 TDI – a dízelmotornak köszönhetően – észrevehetően halkabban futott az élbolyban. Végül is három körrel hamarabb teljesítette a futamot, mint a leggyorsabb benzinüzemű jármű.
