BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Izrael „száguldott” májusban a gyémántpiacon

2006. június 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Izrael csiszoltgyémánt-kivitele májusban igencsak jelentékeny növekedést mutatott – állítja az ország ipari, kereskedelmi és munkaügyi minisztériuma. A szervezet által kibocsátott statisztikai adatok szerint a múlt év azonos hónapjához viszonyítva több mint 9,5 százalékkal növekedett az export, igaz ugyanakkor az is, hogy az év eleje óta még így is 1,5 százalékos csökkenést mutatnak a számok. Mindezek eredőjeként a bevétel csaknem pontosan 3 milliárd dollár volt az első öt hónapban. Ezzel szemben a nyersgyémánt-szállítások már nem mutatnak ilyen kedvező képet, hiszen a májusi export 33,7 százalékkal volt alacsonyabb az elmúlt év ugyanezen időszakához képest, míg a január és május közötti időszakban 19,6 százalékos visszaesést regisztrált az illetékes minisztérium.
A csiszolt gyémánt legnagyobb felvevőpiaca – májusban – változatlanul az Egyesült Államok volt (69 százalékos részaránnyal). Ezt a többi piac meg sem közelíti, hiszen Hongkong 13, míg a harmadik helyen álló Belgium csupán 6 százalékkal részesedett a kivitelből.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet