BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tavaly november végéig csökkent a hazai állatállomány

2002. január 15. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ország szarvasmarha-állománya tavaly december 1-jén 783 ezer állat volt, ami 22 ezerrel kevesebb a megelőző év ugyanezen időpontjában regisztráltnál - derül ki a KSH felmérésből. A tehenek száma - 368 ezer - 12 ezerrel csökkent 2000 decembere óta. A vágómarha felvásárlási ára az első tizenegy hónapban kismértékben, 2 százalékkal emelkedett.
A sertések száma ugyanezen időpontban meghaladta a 4,8 milliót, ez lényegében megegyezik az egy évvel korábbival. Igaz ugyanakkor, hogy a legutóbbi, 2001. augusztus 1-jei összeírás óta 104 ezerrel zsugorodott az állomány. Az anyakocák száma egy év alatt 5 ezerrel csökkent, a múlt hónap elején 343 ezer darabot tartottak számon. Ezek drágulásának mértéke lényegesen nagyobb volt az átlagosnál, majdnem elérte a 60 százalékot. A juhok száma ugyancsak esett az említett időszak alatt, 17 ezerrel, 136 ezerre.
A tyúkfélék száma meghaladta a 34 milliót, ami 3,6 millióval több a 2000. évinél. A tavaly nyári felmérés óta 12 millióval csökkent az állomány. Ezen belül a tojóállomány 2,3 millióval, a libák száma 2,2 millióval, a kacsáké pedig 1,4 millióval.
Takács László, a Baromfi Terméktanács igazgatója szerint a baromfiállomány növelése idén nem kívánatos, mivel a belföldi piac csaknem teljesen telített, így a többletet nehezen lehetne eladni, s ugyanez mondható el az exportról is.
(NAPI)

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet