BUX 139038.78 1,03 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oroszország felfüggesztette a nemesfémexportot

2001. augusztus 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Oroszország szombat óta nem exportál nemesfémeket, mert nem sikerült megteremteni a vámellenőrzés mechanizmusát - erősítették meg tegnap a moszkvai pénzügyminisztériumban. A nemesfémek és a drágakövek külkereskedelmét szabályozó elnöki rendelet ugyanis - amely például a termelőknek is megengedi az addig a kormány és a kereskedelmi bankok kizárólagos kiváltságát képező arany- és ezüstkivitelt - a múlt hét végén hatályba lépett, ám a szabályok ellenőrzésére vonatkozó utasítás dacára még a felügyelet módszereit sem sikerült kidolgozni.
A hír hatására tegnap a londoni szabadpiacon közép-európai idő szerint délután ötkor a platináért 465,5 dollárt kértek/adtak, ami csaknem 8 dolláros növekedés a reggeli árhoz képest. A palládium jegyzése 470 dolláron állt, ami 21 dolláros emelkedést jelentett a nap kezdetéhez képest.
(Reuters)

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet