BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul a BÁT-on a devizaopció

2001. augusztus 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miután a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) elfogadta a benyújtott kontraktusspecifikációkat, a Budapesti Árutőzsde (BÁT) tőzsdetanácsi ülésén tegnap arról határoztak, hogy a devizaszekcióban megkezdik az opciós kereskedést az euróra és a dollárra - tájékoztatta lapunkat Bánhidi Ferenc, a szervezet ügyvezető igazgatója. Az első ügyleteket előreláthatóan szeptember 20-án lehet majd megkötni - ezt megelőzően már csak néhány egyeztetésre van szükség a Kelerrel.
A tőzsdetanács módosította a gabonaszekció eddigi elektronikus kereskedésének időpontját, így ez a piac - a PSZÁF jóváhagyásától függően - az eddigi fél egyes kezdéssel szemben a nyílt kikiáltásos kereskedés után azonnal „kinyitna”, a zárás pedig három óra tízkor lenne, a jelenlegi fél kettes időponttal szemben. További fejlemény, hogy a takarmányindexet (TAX) is átalakítják, ezt követően csak a takarmánykukorica és az egységes búza képezi majd az alapját - a határozat azonban még nem végleges, ezzel kapcsolatosan a napokban további egyeztetéseket tart a BÁT vezetősége. A visszajelzések alapján sokak érdeklődését felkeltő kőolajkontraktussal kapcsolatban viszont egyelőre nincs előrelépés - mondta Bánhidi.
Ábrahám Ambrus

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet