BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gabonafélék vetésterülete csaknem tizedével nőtt egy év alatt

2001. július 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarországon a szántóterület nagysága idén mintegy 4,5 millió hektár - közölte a május 31-i állapot alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Ez az ország területének 48, mezőgazdasági területének pedig 77 százalékát teszi ki. A hasznosított szántóterület összesen 4,4 millió hektárra tehető.
A gabonafélék többségének a múlt évihez képest nőtt a vetésterülete; a legnagyobb mértékben a tritikáléé és az őszi árpáé, ezekből harmadával többet vetettek be. A KSH adatai szerint 2001-ben a gabonafélék vetésterülete 3,1 millió hektárra rúg, ez 9 százalékkal nagyobb az előző évinél. Ebből a búza - durumbúzával együtt számított - vetésterülete 1,2 millió hektár, 14 százalékkal nőtt. A kukorica 1,3 millió hektáros vetésterülete 3 százalékkal haladja meg az előző évit. A tavaszi árpa és a zab vetésterülete csökkent, 6, illetve 2 százalékkal.
A többi fontosabb haszonnövény közül a legnagyobb mértékben a burgonya vetésterülete csökkent, a 37 ezer hektár csaknem 20 százalékkal kisebb a tavalyinál. A cukorrépa vetésterületének mérséklődése megállt, 67 ezer hektáron vetették az idén, a napraforgó vetésterülete 321 ezer hektár, megegyezik az előző évivel. A fontosabb zöldségfélék közül a zöldborsó és a fűszerpaprika vetésterülete 8, illetve 20 százalékkal nőtt, a zöldpaprikáé nem változott, a paradicsom vetésterülete 14 százalékkal csökkent.
(NAPI)

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet