BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön az ingatlanadó a szomszédban

A horvát kormány úgy döntött, hogy adót vet ki a betétek kamataira, s később az ingatlanokra is.

2014. április 28. hétfő, 10:10

Fotó: Napi Gazdaság / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A horvát kormány tegnapi ülésén úgy döntött, hogy 2015. január 1-el megadóztatja a betétek kamatait, ezzel is csökkentve a költségvetés hiányát. Slavko Linic pénzügyminiszter szerint erről már tájékoztatták az Európai Bizottságot. Zoran Milanovic kormányfő szerint arról is egyeztetnek az EU-val, hogy egy évvel később bevezetnék az ingatlanadót - írta a Balkans.com.

A horvát kormány a múlt héten fogadta el a nemzeti reform- és a konvergencia programot a 2014-2017-es évekre, eszerint a lakás célú megtakarítások kivételével 12 százalékos adót vetnek ki a betéti kamatokra.

A hír negatív fogadtatására és arra a kérdésre reagálva, hogy kerülhet sor erre, amikor a kormány azt ígérte, nem vezet be új adókat, a megkérdezettek úgy reagáltak, hogy ezt a deficit kényszerítette ki, illetve az uniós túldeficit-eljárás elkerülésének szükségessége.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet