BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fordítottan adózna jövőre a cukor

Magyarország a cukorkereskedelem esetében is kéri a fordított adózás bevezetésének lehetőségét az Európai Bizottságtól - írja a Magyar Nemzet csütörtöki számában.

2013. december 5. csütörtök, 07:35

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A lap írása szerint a Nemzetgazdasági Minisztérium november végén fordult az Európai Bizottsághoz, hogy hazánk bevezethesse a cukorkereskedelem területén is az úgynevezett fordított adózási rendszert.

A tárca azzal indokolta kérését, hogy a területen igen magas a feketegazdaság aránya, az általános forgalmi adó ilyen módszerrel történő beszedése pedig szűkítené a visszaélési lehetőségeket - számolt be a Magyar Nemzet.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet