BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerveralapon indulhatnak újra a nyerőgépek

A kormány által tervezett 37,2 milliárd forint játékadó befolyhat idén a költségvetésbe, ha a szerencsejáték-törvény hétfői módosítását gyors ütemben követi a végrehajtási rendelet kiadása − közölte a Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ).

2012. június 7. csütörtök, 19:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Schreiber István, az ágazat több mint kilencven százalékát képviselő érdek-képviseleti szervezet elnöke az MTI-hez eljuttatott közleményben úgy fogalmazott, a játékadó-bevétel mértékével kapcsolatos aggályok csak akkor igazolódhatnak be, ha a rendeletek sokat csúsznak, hiszen a szerveralapú üzemeltetésre átállás alapfeltételeit azok teremtik meg (a megoldás a forgalmat méri, megteremti az átalánnyal szemben a forgalomarányos adózás lehetőségét, így érdemes lesz ismét üzembe helyezni a kivont gépek egy részét, mert a szerveralapú üzemeltetésnél csak 33 százalék az adó kulcsa). A játékadó tavaly novemberben a korábbi ötszörösére, gépenként 500 ezer forintra emelkedett. Az emelés előtt még több mint húszezer nyerőgép üzemelt, idén április 3-án − a NAV adatai szerint − azonban már csak 6591 játékadó-fizetésre kötelezett pénznyerő automata működött.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet