BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre többen lépnének az abszol-útra

A Fitch nemzetközi minősítő intézet tanulmánya szerint 2011 ismét a hedge fund-ok és az abszolút hozamra kihegyezett alapok éve lesz – és nem véletlenül.

2011. április 6. szerda, 12:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A befektetők ugyanis a krach elleni védelemre és a diverzifikációra törekszenek - írja a Fondsprofessionell.de. Ennek a kríziskerülő stratégiának az oka főleg az intézményi befektetőknél keresendő, akik, legalábbis a Fitch szerint, manapság fokozott kockázatvállalásra kényszerülnek. Másrészt pedig ez irányba mutatnak a piac egyensúlytalanságai, konkrétan az, hogy csekélynek látszik a nyereségek, ám nagyon nagynak a veszteségek lehetősége.

Ezen kívül a Fitch azt is állítja, hogy - a tavalyi negyedik negyedéves adatok alapján - a legtöbb hedge fund és abszolút hozamú alap teljesítménye meggyőzőbb, mint a hagyományosnak nevezett befektetéseké. Ez abból is látszik, hogy az intézet szerint 2010-ben a hedge fund-ok 50 százaléka számolhatott fel teljesítménye alapján sikerdíjat. Az úgynevezett \"Newcits\"-ek (az UCITS III EU-direktíva alapján létrehozott új alapok) szerint létrehozott alapok a cég szerint gyenge teljesítményt nyújtottak.

Az abszolút hozamú stratégia hátránya ugyanakkor, hogy fellendülő tőkepiacok mellett többnyire nem versenyképes a hagyományos trendkövető termékekkel, amelyek ilyenkor kimagasló hozamot tudnak elérni.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet