BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szuperbruttó eltörlésével meglenne a Fidesz hiányplafonja

A kormány szerint a szuperbruttó eltörlése 420 milliárdos hiánnyal járna.

2010. május 7. péntek, 13:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szuperbruttó eltörlése mintegy 420 milliárd forintos többlethiányt jelenthet, ez más gazdasági intézkedésekkel, például a cafeteria adótartalmának megszüntetésével, illetve az innovációs adó eltörlésével összesen 510 milliárd forintos többletkiadást jelenthet 2010-re, ami 6 százalékos hiányt eredményezne idén - közölte Szollár Domokos kormányszóvivő pénteken Budapesten.

A kormányszóvivő szerint ezek az intézkedések a jelenleg várt 3,8 százalékos GDP arányos államháztartási hiányt 6 százalékra növelnék. A deficit tehát nem a szekrényben lévő "csontvázak", nem is a szerkezeti reformok miatt nőne, azt kizárólag a jóléti osztogatás okozná - tette hozzá.

A 6 százalékos hiány megegyezik annak a prognózis-sávnak a tetejével, amelyről nemrégiben Matolcsy György, a leendő Fidesz-kormány nemzetgazdasági minisztere beszélt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet