BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos jutalom az APEH-nél

Többmilliárdnyi jutalmat oszt szét alkalmazottainak az APEH.

2009. május 16. szombat, 08:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH), az elvárásoknak megfelelően teljesített első negyedéves eredmények alapján, 2,3 milliárd forint jutalmat oszthatott szét a mintegy 15 ezer alkalmazottja között - írta szombati számában a Magyar Nemzet az MTI-Eco szerint.

Az adóhatóság minden évben prémiumot adhat hivatalnokainak, ha a költségvetési törvényben rögzített pénz a hivatalhoz beérkezik. Az idén összesen 17,7 milliárd forintnyi jutalmat helyzetek kilátásba az APEH-nak, ha produkálja a mintegy 9100 milliárdos adóbevételt.

Mivel 2009 első három hónapjában megérkezett az erre az időszakra várt összeg (1000 milliárd forint), ezért a pénzügyminiszter a teljes keret 15 százalékának szétosztását engedélyezte.

Bakonyi Ágnes, az adóhivatal szóvivője a lapnak úgy nyilatkozott: ezen a juttatáson kívül más prémiumot a hivatal munkatársai nem kapnak, és a túlórákat sem fizetik ki nekik

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet