Simor András: „Ennyire lezüllesztett egészségügyi rendszerünk még sosem volt”
2025. február 24. hétfő, 07:28
2025. február 24. hétfő, 07:28
„A jegybankelnök elképesztően sokat olvas, mert a gyár, ami ott van az ember háta mögött – az elemzők –, mérhetetlen mennyiségű papírt írnak, amit mind el kell olvasni, meg kell érteni, le kell vonni a tanulságokat, és ezek alapján döntéseket hozni az árstabilitásról, illetve arról, hogy hogyan működik a pénzügyi és fizetési rendszer az országban” – mondta Simor András az Economx Exclusive című műsorban Pogátsa Zoltánnak.
A volt jegybankelnök kiemelte: a skandináv országokban jóléti államok működnek, ezeket a modelleket azonban nem lehet egy az egyben átemelni például a magyar gazdaságba. Ennek oka, hogy az emberek nem szeretnek adót fizetni vagy csak nagyon keveset.
Nagyon kevés adóból pedig nem lehet jó minőségű közszolgáltatásokat nyújtani
– tette hozzá.
„A Fidesz csökkentette a közvetlen adókat, mert szerintem úgy gondolták, azokat nem nagyon tudják beszedni, és felemelték az általános forgalmi adót (áfa), mert azt könnyebben be lehet szedni” – hangsúlyozta Simor András.
Eközben lecsökkentették az egészségügyre költött kiadásokat, ezért ma a magyar lakosság jelentős része magánegészségügybe kénytelen ellátást kérni, ami rengeteg extra kiadást jelent.
És meglepő, hogy az emberek nincsenek az utcán amiatt, hogy ennyire lezüllesztett egészségügyi rendszer nem volt az elmúlt 30 évben Magyarországon
– húzta alá.
A teljes beszélgetés – melyben szó volt még többek között a jegybankról, a rendszerváltás gazdasági folyamatáról, a jóléti állam lehetőségéről és ehhez kapcsolódóan az adórendszer működéséről is – ezen a linken tekinthető meg.
A nyestek egyre magabiztosabban veszik birtokba a magyar városokat, és nemcsak a padlásokon vagy kertekben jelennek meg: előszeretettel költöznek az autók motorterébe is. Egyetlen éjszaka alatt akár több százezer forintos kárt okozhatnak az elektromos vezetékek, csövek vagy szigetelések megrágásával. De miért éppen a járműveket választják? És mennyit érnek a házi praktikák ellenük?
A Salesminds Podcast legújabb adásának Bozsó Tamás volt a vendége. Végvári Tibor műsorvezető a hajbeültetések specialistájával beszélgetett egyebek mellett törökországi tapasztalatokról, orvosi csapatról, marketingről.