A két évig tartó projekt célja, hogy az egykor Hotel Budapest néven üzemelő ikonikus épület új funkciót kapjon, és a 21. század elvárásainak megfelelő, modern lakóépületté váljon, miközben megőrzi építészeti értékeit, a budai látképet és megújítja a környező városrészt.

Eredetileg 280 szobás szállodaként működött az 1967-ben átadott, Szrogh György által tervezett Körszálló, de az elmúlt évtizedekben a szállodai funkció életképtelennek bizonyult, a környéken nincs igény ekkora kapacitásra, ezáltal mind az épület, mind annak környezete erős romlásnak indult. 

Ezzel szemben a budai oldalon kiemelten nagy igény van új, magas színvonalú lakásokra. Az évtizedek óta hiányzó és elmaradt érdemi műszaki megújítás hiányában az épület statikai problémákkal is küzd, belsőépítészeti értékei sajnálatosan nagyrészt elvesztek, ráadásul semmilyen formában nem szolgálja a környék lakóit.

A Market Asset Management felismerve a helyzetben rejlő lehetőséget egy olyan épületet álmodott újra, amely a jövő igényeinek megfelelő, modern otthonokat kínál, miközben megőrzi a múlt értékeit. Az átépítéssel megvalósulhatnak azok az elemek is, amelyeket még az eredeti tervező álmodott meg, de annak idején a költségcsökkentések miatt nem készülhettek el. 

A projekt elsődleges célja az értékmegőrzés, és a Körszálló átültetése a 21. századba. Az átépítés során mintegy 50 modern lakást alakítanak ki, emellett wellness- és fitneszlétesítmények, étterem, valamint irodák is helyet kapnak az épületben. Az átalakítás során az eredeti tömegképzés és arányok megmaradnak, ahogy megmarad a sugárirányú pillér-rendszer, a markáns, tömör látszóbeton és a dél és nyugat felé nyíló nagy üvegezett felületek is, amelyek az épület sajátos karakterének fontos részei, akárcsak a homlokzat gyűrűs megjelenése, világos sávos jellege. 

Jelentős előrelépés a régi épülethez képest, hogy az új Körszállót környezettudatosan tervezték meg, a gázt be sem vezetik, a hűtési- és fűtésienergiát talajszondák és hőszivattyúk biztosítják. A fejlesztő célja egy közel zéró karbon üzemeltetésű épület megvalósítása. Fontos része a beruházásnak a Körszálló közvetlen környezetének megújítása is.

Zöld felületek és kereskedelmi funkciók

A jelenlegi, nagyméretű felszíni parkoló helyét egy nyilvános park veszi át. A parkolás a föld alá, egy újonnan épülő mélygarázsba kerül, amelynek tetején aktív zöldtető létesül, mindezekkel jelentősen növelve a zöldfelület arányát. A Lorántffy Zsuzsanna lépcsőt felújítják, a jelenleg a Trombitás utca felé látható, elhanyagolt gépészeti tető megszűnik, teljes felületén zöldtetővel újul meg, a Szilágyi Erzsébet fasor felőli tömör, trafókkal tűzdelt falfelület pedig magasabb építészeti formát ölt majd és kereskedelmi funkciókkal gazdagodik. 

A tervezési munkálatokkal Tima Zoltán Ybl-díjas építészt és a Középülettervező Zrt.-t (KÖZTI) bízták meg, amelynek elődje tervezte az eredeti épületet is, így biztosítva a tervezőmérnökök még nagyobb elkötelezettségét az értékmegőrzés iránt.

A Market Asset Management Zrt. a projekt során szorosan együttműködik a II. kerületi önkormányzattal, a kerületi főépítésszel és az Országos Építészeti Tervtanáccsal. A Körszálló kivitelezési munkálatai a tervek szerint 2027 harmadik negyedévében fejeződnek be.