A Netflix 2017-ben még azzal kampányolt, hogy a „szeretet az, ha megosztod a jelszavad.″ Nos, azóta a vállalat véleménye a telítődő piac miatt megváltozott, és tavaly azt lengette be, hogy szigorítani fogja a jelszómegosztást.
Habár amerikai tőzsdei szakemberek arról beszéltek, hogy a fiókmegosztás megállíthatja az előfizetők számának növekedését, a Netflixnek valahogy sikerült rácáfolnia erre: az MTI azt írja, hogy júniusban kétszer többen fizettek elő a szolgáltatásra. Aztán júliusban ez ismét 25,7 százalékkal csökkent, azonban a 2,6 millió új regisztráció így is emelkedést jelent.
Az Antenna nevű elemző cég adatai szerint az új felhasználók 23 százaléka választotta a szolgáltató olcsóbb, reklámokkal támogatott csomagját.
Miután a koronavírus-járványt követően felhígult a streaming piac – ahol a Warner Bros, az Amazon és a Disney is felzárkózott –, a Netflixnek meg kellett küzdenie az új előfizetők megnyerésével és a régiek megtartásával.
Bejött a Netflix jelszómegosztása
Hatalmas kiugrást hozott az új előfizetők számában a streaming szolgáltató szigorítása. Nagyobb kiugrást tapasztaltak, mint a világjárvány kezdeti időszakában. Várhatóan a Netflix sikerén a többi platform is felbuzdul.Bővebben--->
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Gazdasági hírek azonnal, egy érintéssel
Töltse le az Economx app-ot, hogy mindig időben értesülhessen a gazdasági és pénzügyi világ eseményeiről!
Kérjen értesítést a legfontosabb hírekről!
Legolvasottabb

Halálos áldozatok tömkelegére kell számítani Európában a közeli jövőben

Életveszélyes szenteltvízzel fertőzik egymást a hívők

A magyar szörnyeteggyár több mint 110 millió eurót transzformált össze

Ragadozók tízezrei kerültek a Balatonba

Súlyos mellékhatást okozhat a Covid, ez az egész életét tönkreteheti

Dolgozókényeztetés zajlik az irodai munkaerőpiacon, a munkavállalói jóllét elsődleges

Váratlan helyről kap folyamatos muníciót a forint

Durva nemet mondtak a németek ezekre az autókra, alig látni belőlük az utakon

A vezetéstámogató kütyük sokaknak bosszúságot okoznak, az autósok gyakran inkább kikapcsolják
