A Matáv lehívta a Westel-opciót
A Matáv elnök-vezérigazgatója, Straub Elek tegnap délelőtti sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a legnagyobb magyar távközlési szolgáltató lehívja a fő tulajdonosától, a Deutsche Telekomtól (DT) kapott opcióját a két Westel-telefoncég 49 százalékára. A tavaly októberben (NAPI Gazdaság, 2000. október 25., 11. oldal) rögzített vételár 885 millió dollár, amely a tegnapi árfolyamon mintegy 253 milliárd forintnak felel meg. A vételárat a Matáv a DT-től kapott hitelből finanszírozza.
