BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

vita

09.
26.
17:01

Amerikai arrogancia vagy kínai hegemónia, tessék választani!

Úgy tűnik, az Egyesült Államok szövetségeseinek le kell nyelniük, hogy a nagy testvér hajlamos az arrogáns viselkedésre. Az USA-val szemben lehet barátkozni az oroszokkal, akik kisebbrendűségi érzéstől szenvednek, és jelenlegi vezetésüktől nem idegen a revans gondolata a hidegháború elvesztéséért, vagy Kínával, amely népessége nagyságánál fogva keresztben lenyelheti azokat, akik nem ismerik el hegemóniáját.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
09.
20.
17:12

Ultimátummal kiegészített, furcsa ajánlatot kapott az EU a brexit atyjától

Boris Johnson brit miniszterelnök felszólította az Európai Unió vezetését, hogy egyezzenek meg már végre az úgynevezett északír protokollról, ami a Nagy-Britannia és Észak-Írország közti kereskedelmet hivatott szabályozni. A protokollt, amit a felek még a brexitmegállapodásban rögzítettek 2019 végén, a britek nem tartják be. Johnsonnak van egy különös javaslata is.

Szerző(k):
Komócsin Sándor