Megdupláznák az Északi Áramlatot
Szándéknyilatkozatot írtak alá a szentpétervári gazdasági fórumon az E.On, a Shell, az OMV és a Gazprom képviselői az Északi Áramlat földgázvezeték új vezetékpárjának megépítéséről.
Megdupláznák az Északi Áramlatot
Szándéknyilatkozatot írtak alá a szentpétervári gazdasági fórumon az E.On, a Shell, az OMV és a Gazprom képviselői az Északi Áramlat földgázvezeték új vezetékpárjának megépítéséről.
Újra odaszúrt a kormány az EU-nak és az USA-nak
Magyarország már jövőre elkezdheti az orosz gázt Ukrajna megkerülésével Európába szállító Déli Áramlat gázvezeték építését - jelentette be a magyar kormány képviselője, aki végleg eltemette az alternatívát kínáló Nabuccót.
Megdöbbentő fordulat: iráni gáz jöhet az orosz helyett
Az Európai Unió komolyan számol azzal a lehetőséggel, hogy az Oroszországból érkező gázimport egy részét iráni gázzal váltsa ki. Ehhez persze egyezségre kellene jutni a perzsa állam atomprogramjának ellenőrzéséről és ki kéne építeni a gázt szállító vezetékhálózatot.
Óvatosabbak a szlovákok a magyaroknál gázügyben
Szlovákia garanciákat akar kapni arra, hogy ha Ukrajnába szállítana gázt a meglévő - eredetileg csak kelet-nyugati áramlásra szánt - vezetékeken, akkor ezzel nem sérti meg a Gazprommal kötött szerződését és Kijev biztosan kifizeti az átadott energiahordozó árát.
Ukrajna az EIB-vel gázvezeték-korszerűsítésről tárgyal
Ukrajna újból felveszi a kapcsolatot az Európai Beruházási Bankkal (EIB) egy Ungvárig tartó gázvezeték korszerűsítéséhez szükséges források előteremtése érdekében.