Gyenge decembert zárt a turizmus (bő)
Bár a vendégéjszakák száma tavaly decemberben is nőtt éves bázison, az utolsó hónap volt a második leggyengébb a hazai turizmus szempontjából 2015-ben.
Gyenge decembert zárt a turizmus (bő)
Bár a vendégéjszakák száma tavaly decemberben is nőtt éves bázison, az utolsó hónap volt a második leggyengébb a hazai turizmus szempontjából 2015-ben.
Elmaradoztak ősszel a külföldi turisták
Körülbelül három százalékkal csökkent a külföldi vendégéjszakák száma tavaly októberben és novemberben a magyarországi szálláshelyeken - mondta Niklai Ákos, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) elnöke az M1 aktuális csatornán vasárnap.
Soha nem látott számban árasztották el a magyarok a tengerpartot
Rekordszámú magyar turista járt tavaly Horvátországban, több mint 470 ezer magyar vendég 2,5 milliót meghaladó vendégéjszakát töltött az adriai államban 2015-ben.
Idén már tizennyolc új hotel nyílt Magyarországon
Idén október végéig a magyarországi szállodák bruttó forgalma 11,4 százalékkal haladta meg az előző évit, csaknem 280 milliárd forintot tett ki, a bruttó szobaár-bevétele pedig 14,0 százalékkal, 164 milliárd forintra nőtt - derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) legfrissebb elemzéséből.
Teltház lesz a szállodákban
Jobb lesz az idei karácsonyi foglaltság a fővárosi és a vidéki szállodákban is, mint tavaly, szilveszterkor pedig országszerte teltházra számítanak - véli Kovács István, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ) főtitkára.